LERG S.A.

LERG S.A.

LERG S.A.

Pustków-Osiedle 59D
39-206 Pustków3
Tel.: +48 14 680 62 11
Fax: + 48 14 680 63 00
E-mail: lerg@lerg.pl;
Strona: www.lerg.pl; www.lerg-harze.de;
LERG w Pustkowie jest producentem żywic syntetycznych stosowanych w różnych gałęziach przemysłu. Firma kładzie szczególny nacisk na utrzymanie wysokiej jakości wytwarzanych wyrobów oraz dostosowanie profilu produkcji do aktualnych potrzeb Klientów krajowych i zagranicznych. W swojej ofercie posiada żywice fenolowe, mocznikowe, melaminowe oraz żywice poliestrowe z uwzględnieniem zastosowań do polimerobetonu i laminatów.
Oferta firmy LERG obejmuje:
żywice poliestrowe ESTROMAL® (do produkcji materiałów konstrukcyjnych, polimerobetonu, wyrobów galanteryjnych, trudnopalnych, dla górnictwa, jak również wyrobów o podwyższonej odporności chemicznej i termicznej)
żywice alkidowe ESTROFTAL® (do produkcji farb m.in. ftalowych i lakierów)
żywice nowolakowe (do produkcji materiałów ciernych, ściernych, mieszanek gumowych, piaskowo – żywicznych, wojłoków technicznych oraz wykładzin dźwiękochłonnych)
żywice odlewnicze EKOTEC® (do produkcji form i rdzeni, odlewów stalowych, żeliwnych, metali nieżelaznych)
żywice i materiały do wyrobów drewnopochodnych LIGNOFEN® i LIGNOFILER®(stosowane w przemyśle meblowym, do produkcji sklejek sucho- i wodoodpornych oraz płyt pilśniowych)
żywice fenolowe FENOPLAST (do produkcji laminatów dekoracyjnych i technicznych, wełny szklanej i mineralnej, welonu szklanego i piany izolacyjnej)
żelkoty FLEXCOAT® (do produkcji laminatów poliestrowo-szklanych)
formalina

Firma posiada własne zaplecze badawczo-rozwojowe oraz współpracuje z wieloma specjalistycznymi instytutami badawczymi w całej Polsce. Nowoczesne rozwiązania oraz ciągłe monitorowanie potrzeb klientów sprawiają, iż LERG doskonale rozwija się na rynku surowców i półproduktów chemicznych.


 • Dostawca surowców:
  • Żywice
   • Fenolowe
   • Poliestrowe
  • Żelkoty i topkoty
   • Żelkoty i topkoty
initMap(50.14164163179844, 21.491156816482544, 'LERG S.A.', '39-206 Pustków3', 'Pustków-Osiedle 59D');